İSTANBUL
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
28°C / 20°C
ANKARA
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
26°C / 26°C
İZMİR
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
30°C / 30°C
25 Şubat 2018 22:04
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
Bütçe Politika Değişiklikleri, Hindistan’ın Altın Endüstrisi İçin İyiye İşaret Olabilir
Bütçe Politika Değişiklikleri, Hindistan’ın Altın Endüstrisi İçin İyiye İşaret Olabilir

SEATTLE (Scrap Monster): WGC (Dünya Altın Konseyi) tarafından yayınlanan güncellenmiş piyasa raporu, 1 Şubat 2018’de sunulan Birlik bütçesinde, Hindistan hükümeti tarafından duyurulan altın odaklı politikaları doğruladı. Hindistan Maliye Bakanı, hükümetin, kompleks bir altın politikası oluşturma, ülkede altın borsası kurma ve altın parasallaşması planını revize etmeye yönelik niyetini vurgulamıştı.

2018 yılı Birlik bütçesinde, ülkenin altın endüstrisini artırabilecek üç duyuru yapıldı. Birincisi, kapsamlı bir altın politikası oluşturma niyetidir. Bu, genel olarak altının bir varlık sınıfı olarak gelişmesine yardımcı olacaktır. İkincisi, ülkede denetime tabi altın borsası kurma önerisidir ve bu, pek çok bölümlere ayrılmış görünen mevcut piyasanın aksine, daha verimli ve şeffaf bir altın piyasası oluşturabilir. Sonuncusu, altın parasallaşması planını revize etmeye yönelik iddialı planlardır ki bu, kullanıcıların altın mevduat hesabı açmalarını daha kolay ve uygun hale getirebilir.

Kırsal ekonomiyi artırmaya yönelik çeşitli planların hızlanması, altın piyasası için iyiye işaret olabilir. Kırsal alanların, Hindistan’ın toplam altın talebinin yaklaşık üçte ikisini oluşturduğunu belirtmek gerekir. Yaklaşık tahminlere göre, kırsal gelirdeki % 1’lik artış, altın talebinde % 1’lik bir artışa neden olabilir. WGC, 2022 yılına kadar çiftçinin gelirini ikiye katlamaya yönelik çeşitli planların, kırsal altın talebini önemli ölçüde artırabileceğini söyledi. Bununla birlikte, Hindistan’ın önümüzdeki yıllarda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olması bekleniyor.

WGC, genel olarak, yeni politika duyurularının Hindistan’ın altın piyasası için olumlu olduğuna inanıyor. Ancak, hükümetin, hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik kesin hareketleri ve niyetleri hakkında ayrıntılı bilgi vermediğini düşünüyor. Bunun yanı sıra, düşünce kuruluşu NITI Aayog da dahil olmak üzere, hükümet yetkililerinin önümüzdeki aylar boyunca daha net bir hareket gidişatı ortaya koymasını bekliyor.

Kaynak:scrapmonster.com

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa