$ DOLAR → Alış: 5,5235 / Satış: 5,5456
€ EURO → Alış: 6,2586 / Satış: 6,2837

Bütçe Politika Değişiklikleri, Hindistan’ın Altın Endüstrisi İçin İyiye İşaret Olabilir

fxevi 2
fxevi 2
  • 25.02.2018
  • 105 kez okundu

SEATTLE (Scrap Monster): WGC (Dünya Altın Konseyi) tarafından yayınlanan güncellenmiş piyasa raporu, 1 Şubat 2018’de sunulan Birlik bütçesinde, Hindistan hükümeti tarafından duyurulan altın odaklı politikaları doğruladı. Hindistan Maliye Bakanı, hükümetin, kompleks bir altın politikası oluşturma, ülkede altın borsası kurma ve altın parasallaşması planını revize etmeye yönelik niyetini vurgulamıştı.

2018 yılı Birlik bütçesinde, ülkenin altın endüstrisini artırabilecek üç duyuru yapıldı. Birincisi, kapsamlı bir altın politikası oluşturma niyetidir. Bu, genel olarak altının bir varlık sınıfı olarak gelişmesine yardımcı olacaktır. İkincisi, ülkede denetime tabi altın borsası kurma önerisidir ve bu, pek çok bölümlere ayrılmış görünen mevcut piyasanın aksine, daha verimli ve şeffaf bir altın piyasası oluşturabilir. Sonuncusu, altın parasallaşması planını revize etmeye yönelik iddialı planlardır ki bu, kullanıcıların altın mevduat hesabı açmalarını daha kolay ve uygun hale getirebilir.

Kırsal ekonomiyi artırmaya yönelik çeşitli planların hızlanması, altın piyasası için iyiye işaret olabilir. Kırsal alanların, Hindistan’ın toplam altın talebinin yaklaşık üçte ikisini oluşturduğunu belirtmek gerekir. Yaklaşık tahminlere göre, kırsal gelirdeki % 1’lik artış, altın talebinde % 1’lik bir artışa neden olabilir. WGC, 2022 yılına kadar çiftçinin gelirini ikiye katlamaya yönelik çeşitli planların, kırsal altın talebini önemli ölçüde artırabileceğini söyledi. Bununla birlikte, Hindistan’ın önümüzdeki yıllarda dünyanın en hızlı büyüyen ekonomilerinden biri olması bekleniyor.

WGC, genel olarak, yeni politika duyurularının Hindistan’ın altın piyasası için olumlu olduğuna inanıyor. Ancak, hükümetin, hedeflerini gerçekleştirmeye yönelik kesin hareketleri ve niyetleri hakkında ayrıntılı bilgi vermediğini düşünüyor. Bunun yanı sıra, düşünce kuruluşu NITI Aayog da dahil olmak üzere, hükümet yetkililerinin önümüzdeki aylar boyunca daha net bir hareket gidişatı ortaya koymasını bekliyor.

Kaynak:scrapmonster.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Fxevi.com web sitesinde yer alan her türlü bilgi, veri ve haberlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmez; hata, eksik bilgi ve güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu değildir. fxevi.com , her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir ve/veya yayından kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan işbu site kapsamı bilgiler hiçbir şekil ve surette fxevi.com un herhangi bir taahhüdünü tazammun etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler bu kişilere ait olacaktır. Fxevi.com Web Sitesi'nde yer alabilecek herhangi bilgi, istatistiki şekil ve değeri,fxevi.com bunlara içerik olarak yer vermekle, herhangi bir yatırım aracını tavsiye eder anlamına gelmediği gibi böyle bir tercih ve temsil amacı ve yetkisi de taşımamaktadır. Fxevi.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.fxevi.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.fxevi.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur