bannerForex

EUR: Gelecek Hafta Yapılacak Olan ECB Toplantısına Asimetrik Tepki – Nomura

Nomura FX Strateji Araştırması, ECB’nin 20 Temmuz’daki bir sonraki Yönetim Konseyi toplantısında, politika parametrelerinde major değişiklikler yapmasını beklemiyor.

Nomura, “Bununla birlikte, APP (varlık alım programı) ile ilgili gevşek yöne eğilimin, Banka’nın ileriye yönelik yönlendirmesinde onun boyutunu ve / veya süresini artırmaya hazır olduğuna dair ifadelerinin kaldırılması yoluyla azaltılmasını bekliyoruz. Bu, dolayısıyla, bir sonraki 7 Eylül’de yapılacak olan toplantıda, APP’de tapering yapılmasıyla ilgili daha resmi bir açıklama yapılmasının yolunu açacaktır” dedi.

EUR tarafında, Nomura, EUR değer artışında bir yavaşlama riski görüyor ve tek para biriminin, ECB toplantısı sonucuna asimetrik bir tepki gösterebileceğini savunuyor.

Nomura, “ECB’den ileriye yönelik yönlendirmesinde daha fazla değişiklik bekliyor olsak da, değişiklik piyasa için büyük bir pozitif sürpriz olmayacaktır Aksine, Başkan Draghi’den son zamanlarda piyasada yeniden fiyatlanma yapılması üzerine negatif yorumlar ya da ileriye yönelik yönlendirmede bir değişiklik olmaması, EUR’yu hızlı bir şekilde zayıflatabilir” dedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı