İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
30°C / 30°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
17 Mart 2014 12:18
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
Euro Bölgesi Enflasyonu Zayıf Performansına Devam Ediyor
Euro Bölgesi Enflasyonu Zayıf Performansına Devam Ediyor

dol eurEuro bölgesi enflasyon oranları beklentileri karşılayamadı. Aylık bazda Şubat ayı için %0,3 olarak açıklanırken, Yıllık bazda %0,8 seviyesinden %0,7 seviyesine iniş gösterdi.

Euro bölgesi için durgunluk söylentileri Draghi ve Almanya konuşmalarına rağmen piyasanın yakasından düşmüyor. Son olarak kredi derecelendirme kuruluşu Fitch te durgunluk olmadığını nüksetsede, enflasyonist risklerin faizler ve parasal genişlemeye ağırlık verilebileceği beklentisi Euro için negatif etki yaşatmakta.

Enflasyon verileri sonrasında yeniden destekleyici konuşmalar gelecek mi sorusu önem taşıyor. Bugün içerisinde Almanya merkez bankası Bundesnak başkanı Weidmann açıklamalarında nasıl bir uslüp takınacak önem taşıyor.

Parite için gün içi beklentilerde Destek FX analistlerinin görüşlerini sorduk:

Euro’nun geçen hafta tüm para birimleri karşısında güçlü bir duruş sergilediğini izledik. Paritenin haftalık kapanışını 1,3900 seviyesi üzerinde yapması fiyat istikrarı açısından da yükseliş eğiliminde olduğunu belirtebiliriz.

Gün içerisinde 1,3936 seviyesi parite için ilk direnç konumunda olacaktır. Bu direncin yukarı yönlü kırılması ile 1,3984 ve 1,4050 dirençleri hedeflenebilir. Olası satış baskısında 1,3880 desteği kritik olmakla birlikte bu desteğin aşağı yönlü geçilmesi ile 1,3810 ve 1,3740 destekleri test edilebilir. Gün içerisinde açıklanacak olan Euro Bölgesi TÜFE verisi paritede önemli fiyat değişimlerine neden olması açısından takip edilebilir.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa