bannerForex

EUR/USD: ECB Sonrası: Anlamlı Bir Düzeltme Hareketinden Önce 1.20 Seviyesi Yönünde – SocGen

SocGen Parite Varlık Strateji Araştırması, dünkü Temmuz ayı ECB toplantısına tepki olarak, EUR fiyat hareketine istinaden 2 önemli noktayı vurguluyor.

SocGen “İlk olarak, Temmuz ayı sonlarındaki bir toplantı, piyasa tepkilerinin aşırı yorumlanmaması gereken bir zamandır. İkinci olarak, FX piyasası tipik olarak, kısa vadede politika hareketleriyle ilgili beklentilerdeki değişime tepki göstermiyor ve dün ECB’nin, düşük değerli bir para birimiyle uyumlu olmayan politika normalleştirmesine doğru kademeli bir geçişi hakkında girişimde bulunacağına dair görüş değişikliğine yönelik hiçbir şey duymadık” dedi.

EUR/USD: Sıradaki Nedir?

SocGen, “EUR/USD paritesi, reel ve nominal getiri spreadlerinde kademeli bir sıkılaştırmayla birlikte koordineli olarak yukarı yönlü ilerliyor. Euro, getirilerdeki hareketle tutarlı gibi göründüğünden daha hızlı artıyor, ancak bu Mart ayından bu yana, sürekli olmaktadır. Belli bir noktada, bu durum Euro için bir düzeltme hareketi ile sonuçlanacaktır, ancak EUR/USD paritesinin önce 1.20 seviyesine ulaşacağından kuşku duyuyoruz” dedi.

Kaynak:efxnews

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı