İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
30°C / 30°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
1 Nisan 2014 09:38
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
FED Yellen : Para Politikası Güçlü Savunulacak
FED Yellen : Para Politikası Güçlü Savunulacak

yellen2Fed Başkanı Janet Yellen, Banka’nın uygulamakta olduğu gevşek para politikasını güçlü şekilde savundu ve Fed’in düşük faiz politikasını hızlı şekilde terk etmeyeceği konusunda piyasalara yeni güvenceler verdi.

Yellen, dün yaptığı konuşmada ekonominin zayıf istihdam piyasasının desteklenmesi için hala gevşek para politikasına ihtiyacı olduğunu belirterek, “İstikrarlı bir ilerleme var, ancak şundan kuşku yok ki ekonomik ve istihdam piyasasın henüz normal sağlığına dönmüş değil. Amerikalıların çoğu toparlanmayı hala bir resesyon gibi hissediyor” diye konuştu.

Ekonomi çok daha güçlü hale gelene kadar düşük faiz politikasına bağlı kalmaya devam edeceğini bir kez daha ortaya koyan Yellen, “Fed’in istihdam piyasasına önemli yardım sağlamaya devam etmesinin uygun olduğuna inanmamın nedenlerinden biri de, ekonomide ve istihdam piyasasında hala kayda değer atıl kapasite olduğunu görmeye devam etmem. Olağanüstü tedbirlere hala ihtiyaç olduğunu düşünüyorum ve bu ihtiyaç bir süre daha devam edecek. Bu görüşlerimin Fed’deki meslektaşlarım tarafından da büyük ölçüde paylaşıldığına inanıyorum” dedi.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa