bannerForex

Fed’in Bu Sene İçin Faiz Artırımı Öngörmemesi Sonrası USD Değer Kaybetti

ABD doları Çarşamaba günü FOMC toplantısında Fed’in faiz oranlarını sabit tutmasının ardından düşüş kaydetti. Fed ayrıca nokta projeksiyonlarına göre bu yıl için faiz artırımı yapmayacağının sinyalini verdi. Beklendiği gibi, Fed ekonomik tahminlerinde de indirime gitti ve ABD ekonomisinin bu yıl için sadece %2,1 büyüyeceğini tahmin etti.

EURUSD 6 Haftanın Zirvesine Ulaştı

Euro bu sabah erken saatlerde altı haftanın zirvesini test ederken, dünkü kapanıştan bu yana %0,66 değer kazandı. Euro Bölgesi’nden gelen veriler kısıtlıydı, sadece Almanya ÜFE raporları yayınlandı. Üretici fiyatları %0,1 düşüş kaydederek beklentileri karşılayamadı ancak bu haber para birimini çok fazla etkilemedi.

Euro Yükselişini Sürdürebilecek mi?

Ortak para birimi bugün erken saatlerde Asya piyasaları seanslarında önceki büyük trend çizgisini kırdı. Trend çizgisinin kırılması ile fiyatlar zirvenin yakınında baskılandı. Trend çizgisinin ihlal edilmesinin doğası göz önüne alındığında, bu hareket henüz ikna edici değil. Bu nedenle, euroda fiyatlar yakın zamanda tekrar aşağı çekilebilir. Trend çizgisinin altında bir kapanış ile EURUSD paritesi 1,1394 seviyesini yeniden test edebilir.

Yen Yükselirken, Risk İştahı Sınırlı Kaldı

Japon yeni dün %0,68 değer kazanarak keskin bir artış gösterdi. Bu artış piyasadaki risk iştahının bir yansıması oldu. İngiltere Başbakanı May AB’ye resmi bir mektup yazarak ülkenin AB’den çıkış tarihinin ertelenmesini talep etti. İngiltere’nin AB’den 29 Martta ayrılması bekleniyordu. Bu uzatma talebi bugün AB parlamentosunda görüşülecek.

USDJPY Paritesinde Düşüşler Sürecek mi?

111,40 yakınlarındaki destek/direnç seviyesinin kırılmasının ardından, USDJPY paritesi sert bir düşüş kaydetti. Böylece fiyatlar Ocak başından sonuna kadar süren yükselen trend çizgisini test etmeye yaklaştı. USDJPY paritesinin trend çizgisini kısaca ihlal etmesini ve 109,84 destek seviyesini test etmesini bekleyebiliriz. Ancak şimdilik bu destek seviyesinin altında daha fazla düşüşe imkan vermiyoruz.

Altın Fiyatları Fed Sonrası Fırladı

Altın fiyatları dün %0,57 artış kaydederek kazançlarını dördüncü gününe taşıdı. Altındaki değer artışı Fed’in dünkü toplantısında bu sene için faiz artışı yapmayacağına ilişkin mesajlarının ardından gerçekleşti. Fed toplantısı öncesi, altın fiyatları yukarı yönlü sabit bir seyir izledi.

XAUUSD Sıradaki Hedef Ne?

Mevcut yukarı yönlü ivme ile birlikte, altın fiyatları 1320-1321 direnç seviyelerini test edebilir. Bu seviye daha önce direnç olarak test edilmişti. Bu seviyede direncin doğrulanması için fiyatlarda bir geri dönüş olması gerekiyor. Yakın vadede, 1320-1321 seviyesine doğru bir ralli öncesinde bir geri çekilme kısa vadede düşüş olarak görülecektir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı