İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
30°C / 30°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
19 Mart 2014 13:44
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
FOMC Toplantısına Sayılı Saatler Öncesinde Beklentileri Araştırdık
FOMC Toplantısına Sayılı Saatler Öncesinde Beklentileri Araştırdık

fedfedGoldman Sachs : Banka FOMC sonucunda 10 milyarlık indirim hareketine devam etmesini bekliyor. Fakat komitenin ekonomik projeksiyonunda daha temkinli olabileceğinin altını çiziyor. Ayrıca komitenin kararlarında işsizlik eşiği konusunda yenilikçi bir karar vermesinin muhtemel olarak %6,5 seviyesinin revize edebileceğini, fakat çok büyük etki yaşatmayacağı söylüyor.

Bank of America : Mart ayı toplantısında 10 milyar dolarlık indirim beklentisini koruduklarını belirtiyorlar. Ekonomik projeksiyona Goldman ile aynı yanıtı vererek daha güvercinimsi bir tavır gelebilir diyorlar. İşsizlik eşiğinde ise son konuşmalara bakıldığında eskimiş olarak tanımlanan %6,5 eşiğinde revizyon oluşabileceğini düşünüyorlar.

Phillip FX : Phillip FX Türkiye stratejistlerine FOMC hakkında düşüncelerini sorduk. FED’ in bugün geleneği bozmayarak 10 milyar dolar daha tahvil alımında azaltıma gideceğini beklediklerini söylediler. Yellen’in açıklamalarında faiz artırımının ne zaman gelebileceğine dair sinyalleri yakından izleyeceğiz. İşsizlik oranında ise revizyon beklentilerinin olmadını %6,5 ta kalabileceğini söylüyorlar.

Barclays Capital : Banka stratejistleri 10 milyar dolarlık indirime devam ederken, işsizlik eşiğin de %6,5 seviyesi üzerinde yeni bir ayar çekileceğini beklediklerini açıkladılar.

Danske Bank: FOMC toplantısı sonucunda 10 milyarlık indirim sürecine devam edileceğini tahmin ediyorlar. Açıklamalarda dikkat edilmesi gereken hususların asıl etkiyi yaşatabileceğinin altını çiziyorlar. Banka stratejistleri büyüme, işsizlik eşiği revizyonu, FED fon oranlarında ki tablonun son durumuna dair konuşmalar olursa piyasada hareketlenme olabileceği söyleniyor. İşsizlik eşiğinde geçilmediği sürece değişim beklemiyorlar.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa