bannerForex

Haftalık Görünüm: ECB Sonrası EUR’da Uzun Pozisyon Üzerinde Kar Elde Etme; BOJ ‘a Doğru Kısa Pozisyon

CACIB FX Strateji Araştırması, Başkan Draghi’nin bu hafta Fed (Amerikan Merkez Bankası) Başkanı’nın ihtiyatlı adımlarını takip etmeyi seçebileceğini düşünmek için nedenler bulunduğunu savunuyor.

CACIB, “Gerçekten de bunu yapmamak, daha güçlü Euro ve daha yüksek oranlar ve EGB getirileri ile Euro bölgesi mali koşullarının (son zamanlarda Euro bölgesi FCI endeksinin yükselişiyle görüldüğü gibi) daha da agresif bir şekilde sıkılaştırılmasını tetikleyebilir. ECB Başkanı, daha fazla sürdürülebilir EUR değer artışıyla, enflasyon görünümünün yaratacağı riskleri vurgulayabilir” dedi.

Bu nedenle, CACIB, EUR fiyat hareketinde halen bazı pozitifliklerin olmasıyla birlikte, ECB toplantısı sonrasında piyasada EUR uzun pozisyonlar üzerinde biraz kar elde edildiğinin görülebileceğini savunuyor.

Bu hafta yapılacak BOJ toplantısında, CACIB, bankanın daha da güvercin tonda olan G10 merkez bankalarından biri olarak pozisyonunu güçlendirmesini bekliyor. CACIB, BOJ toplantısına doğru USD/JPY paritesinde kısa pozisyonda kalmayı tavsiye ediyor.

Başka yerlerde, CACIB, olumlu veri sürprizleri akışına katkıda bulunabileceğini ve AUD’yi destekleyebileceğini belirterek, bu hafta Avustralya işgücü piyasası verileri öncesinde AUD/NZD paritesinde uzun pozisyonu sürdürüyor

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı