İSTANBUL
Çok Bulutlu Bugün
33°C / 24°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
28°C / 28°C
İZMİR
Sıcak Bugün
36°C / 36°C
24 Mart 2014 09:20
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
JPY Üzerinde Kuroda Etkisi Devam Ediyor
JPY Üzerinde Kuroda Etkisi Devam Ediyor

usdjpy_paritesi 501 × 290Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda, Nisan ayında yapılacak olan tüketim vergisi artırımının ekonomik büyümeyi rayından çıkarmasının beklenmediğini söyledi. 

Kuroda, Nisan ayında yapılması planlanan vergi artırımının geçici olarak büyümeyi yavaşlatabileceğini, ancak bu vergi artırımının artan üretim, gelir ve harcamaların oluşturduğu verimli döngüyü sekteye uğratmasının beklenmediğini vurguladı. 

Kuroda, ekonominin belirlenen rotadan sapması halinde BOJ’un çekinmeden para politikasını daha da gevşeteceğinin altını çizerken, açıklamasının devamında  BOJ politikalarına güçlü şekilde devam ettiğini ve %2 fiyat istikrarı hedefini başarabileceğine inandığını söyledi.

Kuroda açıklamasının devamında “Deflasyonun üstesinde kalabileceğimize güveniyorum. İnsanları, fiyatların her yıl yüzde 2 civarında arttığını bir durumun özel bir şey olmadığına ikna etmeliyiz”diye konuştu. 

Pariteye baktığımızda future işlemlerde gerileme kaydederken gelen açıklamalardan etkilenerek 102,50 seviyesine kadar tırmanışına devam etti. USD/JPY paritesi üzerinde satış vergisi zammı spekülatif hareketlerde Nisan ayı yaklaştıkça artışa neden oluşturmakta. 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa