İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
30°C / 30°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
19 Mart 2014 11:38
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
Kırım Halkı Ukrayna Üssüne Baskın Yaptı
Kırım Halkı Ukrayna Üssüne Baskın Yaptı

crimeaKırım Özerk Cumhuriyeti içinde yer alan Sivastopol kentinde kutlama yapan vatandaşlar, Ukrayna’ya ait deniz gücü komutanlığı binasına girmeye çalıştı.

Yüksek alarm verilen tesislerde Ukrayna askerinin oluşturduğu kordonu da kıran vatandaşlar, Ukrayna askerlerinden Kırım’ı terk etmelerini istedi.

Silahların da ateşlendiği iddia edilen tartışmalarda bölgeye ambulansların gönderildiği ifade ediliyor. Sivastopol halkı binadan Ukrayna bayrağını indirdi, Rusya bayrağı çekti ve Rus milli marşı okudu.

Rusya, Kırım’da bulunan yaklaşık 22 bin civarındaki Ukrayna askerinin Kırım gücüne dahil olmalarını ya da bölgeyi terk etmelerini istiyor.

Rusya parlamentosu alt kanadı Duma Başkanı Sergey Narışkin, Kırım yönetiminin Ukrayna askeri birlikleri ile konuyu soğukkanlı bir şekilde görüştüğünü söyledi.

Narışkin dün iki kişinin ölümüne neden olayların Kiev Meydan’ındaki keskin nişancı provokasyonuna benzediğini iddia etti. Sivastopol’da Rus ve Ukraynalı komutanların da bir araya gelerek gelişmeleri değerlendirdiği belirtiliyor. 

Rusya Karadeniz Filosu Komutan Yardımcısı Aleksandr Vitko ile Ukrayna Sivastopol Deniz Gücü Komutanı Serhiy Hayduk tansiyonu düşürmeye çalışıyor.

CİHAN

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa