İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
30°C / 30°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
1 Nisan 2014 11:15
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
Morgan Stanley’ e Göre TRY Güçlenmesi Kısa Vadeli Olacak
Morgan Stanley’ e Göre TRY Güçlenmesi Kısa Vadeli Olacak

morgan-460x276Morgan Stanley, Türkiye’nin kısa vadeli iyimserlikler ve orta vadeli zorluklarla karşı karşıya olduğunu belirtirke, TL’nin kısa vadede bir miktar daha değer kazanmasının büyük olasılık olduğunu bildirdi.

Ilımlı global ortam ve güveni artıran seçim sonuçları ile daralan ticaret açığının Türk Lirası’nı destekleyen faktörler olduğunu belirten Morgan Stanley, ancak hala yüksek seviyede bir politik belirsizlik bulunduğuna da dikkat çekti.

Morgan Stanley, politik belirsizlik, zayıf büyüme görünümü ve yüksek enflasyonun orta vadede TL’deki zayıflamanın devam etmesine yol açacağını savunarak, 3. çeyrek için ABD Doları/Türk Lirası paritesi tahminini 2,35 olarak koruduklarını vurguladı.

Morgan Stanley, Türkiye hisse senedi piyasasında kısa vadede rallinin devam etmesini destekleyen birçok faktör olduğunu bildirdi.

İyileşen kar revizyonları, kurda istikrar, makul makro veriler ve piyasa dostu yerel seçim sonuçlarını hisse senedi piyasasında rallinin devam etmesine destek veren faktörler olarak sayan Morgan Stanley, ancak politik riskler ve büyüme risklerinin er ya da geç piyasa üzerinde baskı yaratmasını beklediklerini de vurguladı.

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa