$ DOLAR → Alış: 5,5235 / Satış: 5,5456
€ EURO → Alış: 6,2586 / Satış: 6,2837

NZD/USD: 2018 Yılında Orta Vadeli Momentum İlk Kez Negatif Yöne Değişti – NAB

fxevi 2
fxevi 2
  • 06.03.2018
  • 161 kez okundu

NAB Araştırması, NZD/USD teknik görünümünü ele alıyor ve başlangıçta 0.6800 seviyesinden önce 0.7144 seviyesini hedefleyerek, bir düşüş görüşünde olduğunu belirtiyor.

NAB, “NZD/USD paritesi test etti, ancak 2018 yılında 0.7437/38 seviyesinde bir çift tepe formasyonu oluşturarak, çok yıllık tepe seviyeleri aralığını geçmede başarısız oldu. Daha sonra, orta vadeli momentum 2018 yılında ilk kez negatif yönlü olurken, negatif momentum yön değişimi, kısa vadeli momentum göstergelerini 2018 yılı yeni dip seviyelerine yerleştirdi.

Günlük kapanışlar 50 günlük MA (0.7258)’nın altında kalırken, önümüzdeki haftalarda 50 haftalık MA (şu an 0.7144 seviyesinde)’ya doğru bir düşüş hedefliyoruz. Bu seviyenin kırılması, zayıflığın devam etmesini ve 0.6800 seviyesi altında çok yıllık dip seviyeleri aralığının bir testini hedefleyecektir” dedi.

Kaynak:efxdata.com

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Fxevi.com web sitesinde yer alan her türlü bilgi, veri ve haberlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmez; hata, eksik bilgi ve güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu değildir. fxevi.com , her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir ve/veya yayından kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan işbu site kapsamı bilgiler hiçbir şekil ve surette fxevi.com un herhangi bir taahhüdünü tazammun etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler bu kişilere ait olacaktır. Fxevi.com Web Sitesi'nde yer alabilecek herhangi bilgi, istatistiki şekil ve değeri,fxevi.com bunlara içerik olarak yer vermekle, herhangi bir yatırım aracını tavsiye eder anlamına gelmediği gibi böyle bir tercih ve temsil amacı ve yetkisi de taşımamaktadır. Fxevi.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.fxevi.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.fxevi.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur