bannerForex

Önümüzdeki Hafta Yapılacak Ticaret Görüşmeleri Öncesi USD Toparlandı

ICE Dolar endeksi Perşembe günü kayıplarını telafi ederek %0,6 değer kazandı. Başkan Trump önümüzdeki hafta yeniden başlayacak ticaret görüşmelerine rağmen Çin’e uygulanan gümrük vergilerinin önemli bir süre devam edeceğini açıkladı. Öte yandan Washington gümrük vergilerinin önümüzdeki aşamalarda kaldırılabileceğini ancak ticaret anlaşmasının ihlali durumunda yeniden yürürlüğe gireceğini belirtti.

Risk İştahı Fed Toplantısı Sonrası Artış Kaydetti

FOMC toplantısında bu sene için faiz artışı olmayacağı sinyali verilmesinin ardından, güvenli liman olan varlıklarda ralli görüldü. Ancak, ertesi gün risk iştahının artması ile bu kazançlarda geri dönüş oldu. Hisse senetleri güvenli varlıklara olan talebin azalmasıyla birlikte güçlü kazançlar elde etti.

USDJPY Trend Çizgisini Koruyabilecek mi?

Dolar değer kaybederken parite 111,40 seviyesinin altına hafifçe kırdıktan sonra yükselen trend çizgisini test etti. Fiyat hareketleri trend çizgisi yakınında güçlü bir şekilde destek gördü ve paritenin bir miktar artmasına neden oldu. Ancak, düşüş ivmesinin tekrar canlanmasını bekliyoruz, parite bu durumda 109,84 destek seviyesine doğru gerileyebilir.

Sterlinde Oynaklık Devam Ediyor

İngiliz sterlini oynak bir şekilde işlem görmeye devam ederken, para birimi önce 1,3000 $ seviyesine geri çekildi ardından bir toparlanma kaydetti. Oynaklık İngiltere Başbakanı May’in Brexit için uzatma talebiyle yükseldi. Ancak, raporlar AB’nin İngiltere Parlamentosuna önümüzdeki hafta sunulacak olan anlaşmanın reddedilmesi durumunda İngiltere’ye 9 aylık bir erteleme verebileceğini gösterdi.

GBPUSD Paritesinde Düşüşler Yeniden Başlar mı?

Parite 1,3312 ve 1,2928 seviyeleri arasında işlem görüyor. Direnç seviyesinin güçlü bir şekilde kurulması ile sterlinde aşağı yönlü hareket 1,928-1,2971 destek bölgesine kadar devam edebilir. Ancak, bu seviyenin test edilmesi paritenin yatay seyretmesini sağlayabilir.

Altın FOMC Toplantısı Sonrası Kazançlarını Geri Verdi

Altın fiyatları Perşembe gününü %0,27 düşüşle kapattı. Kıymetli metal FOMC toplantısı sonrası Çarşamba günü kazandıklarını geri verdi. Risk iştahının artması ile yatırımcılar güvenli varlıklardan daha riskli varlıklara geçiş yaptı.

XAUUSD 1305 Destek Seviyesini Kırabilecek mi?

Altın fiyatları Perşembe günü gün içi zirve olan 1310,27 seviyesine kısa bir ralli yaptı ancak ardından güçlü bir şekilde düşüş kaydetti ve günü düşüşle kapadı. Fiyatlar hala 1305 destek seviyesinin üzerinde işlem görüyor. İki yönlü riskler şimdilik eşit görünüyor. 1320 seviyesinin direnç olarak yeniden test edilmesi ihtimalini koruyor. Ancak, 1305 seviyesinin altında bir kapanış ile altın fiyatları 1290 destek seviyesine doğru çekilebilir.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu
Kapalı