İSTANBUL
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
29°C / 29°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
33°C / 33°C
20 Mart 2014 17:58
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
PhillipFX Gün İçin Piyasa Özeti ve Parite Analizleri
PhillipFX Gün İçin Piyasa Özeti ve Parite Analizleri

dollar-288x300Beklediğimiz gibi FED tahvil alımlarını 10 milyar dolar daha indirme kararı aldı. 2014,2015 ve 2016 için tahminlerini de revize eden FED, bu yılki büyüme tahminini de aşağı çekti. Faiz artırımı için beklenen %6,5 işsizlik sınırından vazgeçildi. FED’in iki gün süren Mart ayı toplantılarının ardından tahvil alımındaki azaltma ve gelecek yıla dair faiz artışı beklentisi altını 3 haftanın en düşük seviyesine doğru çekiyor ve satış trendi devam etmekte.

AB, Ukrayna’ya yıllık 500 milyon Euro ticaret ayrıcalığı tanıma kararı aldı. Avrupa parlamentosunda kabul edilen kararla Ukrayna’ya iki yönlü gümrüksüz ticaretin kapıları açılıyor. Gün geçtikçe Ukrayna gerginliğinin riskinin Euro’dan USD’ye kaydığını görüyoruz.  Bugün güne düşüşle başlayan EUR/USD paritesi de yatay seyre geçti. İlk işsizlik başvuruları iyi gelirken daha konut satışları, öncü göstergeler, imalat anketi ve baka stres testi sonuçlarını da bugün alacağız.

Ekonomi Bakanlığından gelen verilere göre Ocak ayında Türkiye’ye doğrudan gelen yabancı yatırımı 1,21 milyar dolar oldu. Geçen yılın Ocak ayı verileriyle karşılaştırdığımızda %51’lik bir artış söz konusu.

Adsız

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa