İSTANBUL
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Parçalı Bulutlu Bugün
29°C / 29°C
İZMİR
Parçalı Bulutlu Bugün
33°C / 33°C
19 Mart 2014 13:48
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
Rusya Ekonomik Yaptırımlara Gerekli Cevabı Vermeye Hazır
Rusya Ekonomik Yaptırımlara Gerekli Cevabı Vermeye Hazır

Russia-US-flagsBBC’ye açıklamalar yapan Rusya Devlet Başkanı Putin’in basın sözcüsü Dmitri Peskov, ABD ve Avrupa Birliği’nin ekonomik yaptırımları uygulamaya başlaması durumunda Rusya’nın diğer ortaklarıyla iletişime geçeceğini bildirdi. 

Peskov, “Eğer ekonomik ortağımız dünyanın bir ucundan bizi yaptırımlarla tehdit ediyorsa, biz de dünyanın bir diğer ucundaki diğer ortaklarımızla iletişime geçeriz. Dünya tek bir ülke etrafında dönmüyor, biz diğer ekonomik ortaklarımıza yoğunlaşacağız” diye konuştu. 

ABD ve AB’nin Rusya’ya karşı uygulamayı planladığı ekonomik yaptırımların kabul edilemez olduğunu ifade eden Peskov, “AB ve ABD ile bağlarımızı korumak istiyoruz. Özellikle AB ile ekonomik iş birliğimizi devam ettirme niyetindeyiz. Çünkü Avrupa Birliği, Rusya’nın ekonomi, yatırım ve ticari alanlarındaki en önemli ortağıdır” dedi.  

Devlet Başkanı’nın basın sözcüsü son olarak, global ekonomi problemlerinin Rusya olmadan çözülemeyeceğinin altını çizdi. Dün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD ve Avrupa Birliği’nin yaptırımlarının kesinlikle kabul edilemez olduklarını ve Rusya’nın buna bir cevap vereceğini bildirmişti.

Kaynak :   DHA

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa