İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
30°C / 30°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
23 Mart 2014 22:57
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
Ukrayna ve Rusya Savaş Gerilimi Artıyor
Ukrayna ve Rusya Savaş Gerilimi Artıyor

US+RUSSIA+UKRAINEUkrayna Dışişleri Bakanı, Rusya ile savaş riskinin arttığını belirtti. Ukrayna Dışişleri Bakanı, binlerce Rus askerinin Ukrayna sınırına yığılmasıyla, Rusya ile savaş riskinin arttığını belirtti.

ABC-TV’nin “This Week” programına konuşan Dışişleri Bakanı Andrii Deshchytsia, “Cevap vermeye hazırız,” dedi. Deshchytsia, “Ukrayna hükümeti Rusları durdurmak için bütün barışçıl ve diplomatik girişimleri yapıyor, ama insanlar aynı zamanda, vatanlarını savunmaya hazırlar,” diye ekledi.

ABD Başkanı Barack Obama yarın müttefiklerle görüşmeye gitmeye hazırlanıyor. ABD istihbaharat birimleri ve ordu yetkilileri Rus birliklerinin Ukrayna sınırı boyunca yığıldığını bildirdiler.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Yardımcısı Tony Blinken, CNN’in “State of the Union” programında, “Rus birliklerini Ukrayna sınırında görmek gerçekten endişe verici,” şeklinde görüş bildirdi.

“Bu, bölgede olay çıkarma ve istikrarsızlık potansiyelini yaratıyor,” diyen Blinken, “Muhtemelen, Rusların yapmaya çalıştıkları şey, Ukraynalıların gözünü korkutmak. Saldırmaya hazırlanıyor olma ihtimalleri de var,” diye ekledi.

kaynak: bloomber ht

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa