$ DOLAR → Alış: 5,5235 / Satış: 5,5456
€ EURO → Alış: 6,2586 / Satış: 6,2837

USD/JPY: USD/JPY Paritesi, 2017 Yılındaki EUR/USD Paritesini Yansıtabilir Mi? İşlem Ne Olmalı? – BNPP

fxevi 2
fxevi 2
  • 23.02.2018
  • 94 kez okundu

BNPP Araştırması, USD/JPY görünümünü ele alıyor ve son düşüşün, önümüzdeki aylarda USD/JPY paritesinde daha fazla zayıflığa işaret eden getiri spreadleriyle korelasyonların bozulması açısından, 2017 yılında EUR/USD paritesinde yukarı yönlü fiyat hareketini yansıtabilecek gibi göründüğünü belirtiyor.

BNPP, “Bu korelasyonların bozulması, USDJPY paritesinin, geçen yıldaki EURUSD paritesi gidişatına benzer şekilde, uzun vadeli denge makul değerine doğru yapısal bir kırılma eşiğinde olabileceği olasılığını artırdı.

EURUSD paritesi yükselişinde, ECB (Avrupa Merkez Bankası)’nin maksimum seviyede parasal genişleme sürecinde artan USD riskini azaltmaya çalışan, Euro bölgesi yatırımcılarının, önemli rol oynadığını düşünüyoruz.

USDJPY paritesinde düşüş hareketinin oldukça kademeli olmasını bekliyoruz. Yine de, görüşümüzün giderek daha fazla görüş birliği haline gelmesi durumunda, USDJPY paritesinin 100 seviyesine doğru daha hızlı düşüşünün görülebileceği, artan hedging faaliyetinin daha fazla olduğu dönemler görebiliriz” dedi.

Bu olasılığı ifade etmek için, BNPP, 2018 yılı boyunca (vadesi 23 Ocak 2019 olan) bir opsiyon yapısıyla, CHF/JPY paritesi düşüşü için pozisyon almayı tercih etti.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

YORUM YAZ
Fxevi.com web sitesinde yer alan her türlü bilgi, veri ve haberlerin doğruluğu ve yeterliliğini hiçbir şekilde garanti etmez; hata, eksik bilgi ve güncellenme gibi konularda ortaya çıkabilecek zararlardan sorumlu değildir. fxevi.com , her an hiçbir şekil ve surette ön ihbara ve/veya ihtara gerek kalmaksızın söz konusu bilgileri değiştirebilir ve/veya yayından kaldırabilir. Genel anlamda bilgi vermek amacıyla hazırlanmış olan işbu site kapsamı bilgiler hiçbir şekil ve surette fxevi.com un herhangi bir taahhüdünü tazammun etmediğinden, bu bilgilere istinaden her türlü özel ve/veya tüzel kişiler tarafından alınacak kararlar, varılacak sonuçlar ve oluşabilecek her türlü riskler bu kişilere ait olacaktır. Fxevi.com Web Sitesi'nde yer alabilecek herhangi bilgi, istatistiki şekil ve değeri,fxevi.com bunlara içerik olarak yer vermekle, herhangi bir yatırım aracını tavsiye eder anlamına gelmediği gibi böyle bir tercih ve temsil amacı ve yetkisi de taşımamaktadır. Fxevi.com’da yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. Burada yer alan bilgiler, güvenilir olduğuna inanılan halka açık kaynaklardan elde edilmiş olup bu kaynaklardaki bilgilerin hata ve eksikliğinden ve ticari amaçlı işlemlerde kullanılmasından doğabilecek zararlardan www.fxevi.com ve yöneticileri hiçbir şekilde sorumluluk kabul etmemektedir. Burada yer alan görüş ve düşüncelerin www.fxevi.com ve yönetimi için hiçbir bağlayıcılığı yoktur