İSTANBUL
Parçalı Bulutlu Bugün
31°C / 23°C
ANKARA
Az Bulutlu Bugün
30°C / 30°C
İZMİR
Az Bulutlu Bugün
34°C / 34°C
31 Mart 2014 09:27
Font1 Font2 Font3 Font4
Forex Haberleri
Yeni Haftanın ilk İşlem Gününde Piyasalar Neleri Bekleyecek
Yeni Haftanın ilk İşlem Gününde Piyasalar Neleri Bekleyecek

bull-vs-bearYeni haftaya başlarken gündemin Çarşamba gününde olacağını söyleyebiliriz. Her ayın ilk haftası olduğu gibi ECB ve BOE faiz kararı ve açıklamaları gündemi sallayacak. TRY Türkiye Seçim sonuçlarını fiyatlıyor. USD/TRY 2,1670 seviyesinde. Bugün ise FED başkanı konuşması etkili olacak.

PAZARTESİ

*Almanya perakende satışları : 2014 yıllarda dağınık bir görüntü yaşayan Avrupa verilerinde en dikkat çekici olan Almanya perakende satışları ile sabah başlangıcı yapacak. Beklentiler %0,8 artış yönünde bir önceki ise %0,9 olarak açıklanmıştı.

*Avrupa Enflasyonu : Faiz kararları öncesinde gelecek olan aylık ve yıılık enflasyon son 4 ayında durgun seyirde idi. ECB başkanı Draghi durumun geçici olduğunu düşünüyor. Hakılı değilmi bugün göreceğiz. Beklentiler aylık bazda %0,6 yönünde iken bir önceki ay %0,7 olarak açıklanmıştı.

*ABD Chicago PMI : ABD satın alma müdürleri endeksi olan Chicago PMI ülkenin ilk PMI ı olması ile öncem taşıyor. Ülkenin iş eğilimleri ve ISM verisi için öncü gösterge niteliğinde. Önceki ay 59,8 iken Mart ayı için 58,5 beklentsi bulunuyor.

*16:55 FED Başkanı Yellen Konuşacak 

 

YORUM YAPMAYA NE DERSİNİZ


Yukarı Geri Ana Sayfa